Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

24. Wiosna Filmów - znany jest już PROGRAM!

W niedzielę 15 kwietnia rozpoczyna się 24. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. W tym roku widzowie zobaczą w ciągu ośmiu dni 65 filmów, z których 20 to polskie premiery lub przedpremiery. Pokazy odbywać się będą w trzech miejscach: kinie PRAHA, kinie AMONDO oraz w sali kinowej „Pod Sowami”. 
 

Bilety na każdy seans to koszt 12 złotych i będzie można je kupić już od piątku, 6 kwietnia zarówno przez Internet, jak i w kasach obu kin. Więcej informacji o sprzedaży biletów w zakładce "KUP BILET".

PROGRAM 24. WIOSNY FILMÓW dostępny jest TUTAJ.

Warszawska WIOSNA FILMÓW trwać będzie w tym roku w dniach 15–22 kwietnia. W ciągu ośmiu dni widzowie zobaczą najlepsze filmy z najważniejszych festiwali, m.in. z Cannes, Berlina, Wenecji, Toronto, Karlowych Warów, Locarno, Montrealu, San Sebastián czy Sundance. WIOSNA FILMÓW zaprezentuje także tytuły wskazane przez Europejską Akademię Filmową (Europejskie Nagrody Filmowe) oraz Amerykańską Akademię Filmową (Oscary) oraz przegląd uznanych polskich obrazów ostatniego sezonu.
 
W programie Festiwalu znalazły się m.in.: uhonorowany wieloma nagrodami francuski dramat 120 uderzeń serca, głośny obraz z Diane Kruger w roli głównej – W ułamku sekundyObietnica poranka – porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego z Charlotte Gainsbourg w roli głównej. Na Festiwalu swoją premierę będzie mieć również prezentowany w Konkursie Głównym 68. MFF w Berlinie głośny dramat Utoya, 22 lipca”, który opowiada o jednym z najczarniejszych dni współczesnej Norwegii. Wśród propozycji festiwalowych są także: Wyspa psów”, najnowszy film Wesa Andersona, Nigdy Cię tu nie było z Joaquinem Phoenixem w roli głównej czy obsypane nagrodami Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz The Florida Project”. 
 
Filmem Otwarcia 24. WIOSNY FILMÓW będzie nagrodzony pięcioma Cezarami obraz Do zobaczenia w zaświatach, ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre’a uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów i określanej mianem „małego Nobla”. Będzie to polska premiera.