Instagram Twitter Facebook sobota, 28.03.2020

Aż 9 spotkań z twórcami w trakcie 25. Wiosny Filmów

WIOSNA FILMÓW to nie tylko filmy, to również spotkania z twórcami oraz dyskusje. W tym roku zaplanowano ich dziewięć, a prowadzić je będzie ceniony krytyk filmowy Janusz Wróblewski.

Jednym z głównych gości festiwalu będzie była asystentka Krzysztofa Kieślowskiego, ceniona francuska reżyserka Julie Bertuccelli („Kiedy Otar odszedł”, „Drzewo”, „Szkoła Babel”). Bertuccelli przyjedzie do Polski w ramach promocji swojego najnowszego filmu "Pamiątki Claire Darling", w którym główne role grają dwie ikony francuskiego kina: Catherine Deneuve i jej córka Chiara Mastroianni.  Spotkanie z reżyserką odbędzie się po premierze filmu czyli 9 kwietnia (wtorek), w kinie Elektronik. 

Jak zwykle w trakcie WIOSNY FILMÓW widzowie mogą liczyć na spotkania z polskimi twórcami, które w tym roku odbywać się będą głównie w kinie Amondo.

Już 6 kwietnia po przedpremierowym pokazie filmu "Dziura w głowie" odbędzie się spotkanie z reżyserem Piotrem Subbotko. W niedzielę 7 kwietnia, po seansie dramatu "Powrót", będzie można porozmawiać z reżyserką Magdaleną Łazarkiewicz oraz aktorką Sandrą Drzymalską, a w poniedziałek 8 kwietnia zaplanowane zostało spotkanie z Karoliną Bruchnicką, odtwórczynią głównej roli żeńskiej w głośnym filmie "Córka trenera". 

W środę, 10 kwietnia po seansie filmu "Nina" widzowie będą mogli spotkać się ze współscenarzystką Martą Konarzewską. 11 kwietnia odbędzie się spotkanie z Zuzanną Lit, która brawurowo zagrała w thrillerze "Monument". Ostatniego dnia festiwalu, 14 kwietnia po premierze dokumentu "Pani na Korczewie" będzie można spotkać się i porozmawiać z reżyserem filmu Sławomirem Rogowskim. 

WIOSNA FILMÓW zaprasza również do paneli dyskusyjnych, które zostaną zorganizowane po filmach "Milcząca rewolucja" (kino Elektronik, 11 kwietnia) oraz 'Kapitan" (8 kwietnia, kino Amondo). Dyskusje poprowadzą profesor Włodzimierz Borodziej oraz dr. Raphael Utz. 

Rozpiska spotkań dostępna jest poniżej.