Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Charlotte Gainsbourg, Sam Neill, Ferzan Özpetek – ostatnie 2 dni WIOSNY FILMÓW

Organizatorzy 24. WIOSNY FILMÓW na sobotę i niedzielę przygotowali prawdziwą ucztę, nie tylko dla wytrawnych kinomaniaków. W programie dwie polskie premiery, w tym najnowszy film Ferzana Özpetka, a także obraz z niesamowitą Charlotte Gainsbourg.

Aż jedenaście filmów pokazanych zostanie przedpremierowo, m.in. australijska produkcja z Samem Neillem i Bryanem Brownem w rolach głównych. Nie zabraknie również filmów ostatniego sezonu. 

W sobotę na widzów czeka premiera najnowszego obrazu wybitnego włoskiego reżysera Ferzana Özpetka "NEAPOL SPOWITY TAJEMNICĄ". To mrożący krew w żyłach thriller okultystyczny o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni. W rolach głównych występują: siedmiokrotna nominantka do nagród David di Donatello nazywanych włoskimi Oscarami, Giovanna Mezzogiorno („Miłość w czasach zarazy”, „Okna”, „Zwycięzca”) oraz Alessandro Borghi, gwiazda głośnego serialu kryminalnego „Suburra” i dramatu „The Place”, który polscy widzowie mogli ostatnio zobaczyć w kinach, a także podczas tegorocznej WIOSNY FILMÓW.
 
Ponadto w sobotę przedpremierowo pokazanych będzie aż sześć filmów, m.in. "WALC W ALEJKACH", dramat jednego z najciekawszych młodych reżyserów niemieckich Thomasa Stubera, DO ZOBACZENIA W ZAŚWIATACH” zdobywca 4 Cezarów i film Otwarcia tegorocznej WIOSNY FILMÓW oraz SWEET COUNTRY”, zdobywca m.in. nagrody Jury w Wenecji oraz nagrody FIPRESCI na ubiegłorocznym CAMERIMAGE. To oparty na prawdziwych wydarzeniach western w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych występują Sam Neill znany szerokiej publiczności z takich filmów jak „Jurassic Park”, „Fortepian” czy głośnego serialu „Peaky Blinders” oraz Bryan Brown, australijski aktora, który partnerował m.in. Tomowi Cruise’owi w przeboju „Koktajl”. Ten film będzie można zobaczyć również w niedzielę w kinie AMONDO.

Ostatniego dnia festiwalu będzie mieć swoją polską premierę francuski film „OBIETNICA PORANKA” z Charlotte Gainsbourg w roli głównej. Jest to porywająca adaptacja bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego, wybitnego francuskiego pisarza polskiego pochodzenia. W filmie wystąpili również w rolach epizodycznych polscy aktorzy: Katarzyna Skarżanka, Marta Klubowicz oraz Piotr Cyrwus.

W niedzielę festiwal zaprezentuje również kilka przedpremier. Wśród propozycji znajdą się bardzo smakowity singapurski "RAMEN. SMAK WSPOMNIEŃ”, który  prezentowany był w sekcji Kino Kulinarne 68. MFF w Berlinie czy „FOKSTROT”, nagrodzony m.in. Srebrnym Niedźwiedziem w Wenecji oraz kandydat do tegorocznego OSCARA. W głównej roli występuje znakomity aktor izraelski Lior Aszkenazi, gwiazda doskonale znanej również w Polsce czarnej komedii „Duże złe wilki”, jednego z ulubionych filmów Quentina Tarantino.
 
Ostatnie dwa dni WIOSNY FILMÓW to również znakomite filmy ostatniego sezonu. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. głośny obraz „ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA” z Colinem Farrelem i Nicole Kidman w rolach głównych, a także niedawną premierę kinową „NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO” z Joaquinem Phoenixem, który otrzymał za tę kreację nagrodę dla najlepszego aktora na ubiegłorocznym Cannes.
 
WIOSNA FILMÓW zaprasza na seanse do kin PRAHA oraz AMONDO.