Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Jubileuszowa WIOSNA FILMÓW wystartuje 5 kwietnia!

5 kwietnia w Warszawie rusza 25. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW. Festiwal w tym roku będzie dłuższy i potrwa 10 dni. Zakończy się 14 kwietnia. Widzowie jak co roku, zobaczą filmy nagradzane i doceniane na najważniejszych światowych festiwalach filmowych. Jak zwykle w programie nie zabraknie premier, przedpremier oraz najgłośniejszych filmów sezonu. 

Seanse odbywać się będą ponownie w KINIE AMONDO oraz pierwszy raz w historii imprezy w KINIE ELEKTRONIK. Bilet na każdy seans będzie kosztować tyle samo co w ubiegłym roku czyli 12 PLN.

Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW wpisał się już na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych, otwierających wiosenny sezon w Warszawie. W tym roku wystartuje na początku kwietnia i potrwa dłużej, bo aż 10 dni. 

Podczas jubileuszowej, 25. edycji WIOSNY FILMÓW, widzowie zobaczą blisko 60 filmów z całego świata, nagrodzonych i wyróżnionych na najważniejszych festiwalach filmowych. Będzie można zobaczyć filmy pokazywane w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno czy San Sebastian. Festiwal zaprezentuje także tytuły nagrodzone lub nominowane do Europejskich Nagród Filmowych oraz Oscarów. 

W tym roku festiwal odbędzie się w dwóch warszawskich kinach. Kameralnym Amondo przy ul. Żurawiej 20 oraz kultowym Elektroniku, które mieści się przy ul. Gen. Zajączka 7. 

Filmem Otwarcia WIOSNY FILMÓW będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym MFF w Berlinie, izraelsko - niemiecko - francuska koprodukcja "SYNONIMY". Obraz zostanie pokazany po raz pierwszy w Polsce 5 kwietnia w kinie Elektronik. 

Szczegółowy repertuar tegorocznego festiwalu zostanie ogłoszony w drugiej połowie marca, bilety będzie można kupić już pod koniec miesiąca, także internetowo.