Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

TRIUMFATORZY BERLINALE 2016 na festiwalu WIOSNA FILMÓW

Aż osiem filmów z tegorocznego MFF w Berlinie będzie można jeszcze zobaczyć na trwającym właśnie Festiwalu WIOSNA FILMÓW. To będą polskie premiery!

A wśród nich: zdobywcy Srebrnych Niedźwiedzi "Co przynosi przyszłość"
(L'avenir)"Śmierć w Sarajewie" (Smrt u Sarajevu) oraz "HEDI" (Inhebek Hedi)a także laureat Złotego Niedźwiedzia "Fuocoammare. Ogień na morzu(Fuocoammare).

W ramach Festiwalu będzie można zobaczyć:
20 kwietnia:

  • "Marzenia(Es esmu seit) - najlepszy film sekcji “Generation 14plus” na tegorocznym festiwalu w Berlinie.
  • "Mając 17 lat(Quand on a 17 ans) - szeroko dyskutowany na tegorocznym MFF w Berlinie, jeden z filmów pokazywanych w konkursie głównym.

21 kwietnia:

22 kwietnia:

  • "Fukushima, moja miłość(Grüße aus Fukushima) - film zajął drugie miejsce w plebiscycie publiczności w sekcji Panorama na tegorocznymfestiwalu w Berlinie.

23 kwietnia:

  • "Śmierć w Sarajewie(Smrt u Sarajevu) - zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia oraz Nagrody FIPRESCI na tegorocznym festiwalu w Berlinie.
  • "Fuocoammare. Ogień na morzu(Fuocoammare) - film nagrodzony na tegorocznym Berlinale Złotym Niedźwiedziem oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego. Film zamknięcia 22. Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW.

24 kwietnia:

Trzonem programu Festiwalu jest przegląd wybranych produkcji z najważniejszych festiwali na świecie z Cannes, Berlina, Wenecji, Karlowych Warów, Locarno, Montrealu, San Sebastian, Toronto czy Sundance. Program uzupełniony został również perełkami z mniejszych festiwali z Cottbus, Mannheim, Rzymu czy Salonik, a także filmami wskazanymi przez Europejską Akademię Filmową i Amerykańską Akademię Filmową.

Bilety tylko po 8 PLN.

Pełny program 22. Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW.

ZAPRASZAMY!