Instagram Twitter Facebook czwartek, 24.01.2019

Party

The Party

Film pokazywany jest w paśmie: Nagrodzone kreacje aktorskie

Nagroda Gildii Filmowców dla Sally Potter na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie 2017. Nagroda Niezależnego Kina Brytyjskiego 2017 dla najlepszej aktorki drugoplanowej, Patricii Clarkson.

Janet (w tej roli Kristin Scott Thomas) obejmuje posadę ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie i z tej okazji wydaje przyjęcie dla najbliższych przyjaciół. W domowym spotkaniu biorą udział sarkastyczna April (Patricia Clarkson) oraz jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), para wyzwolonych lesbijek (Cherry Jones i Emily Mortimer), a także wielce podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy). Zupełnie niezainteresowany wydarzeniem wydaje się natomiast mąż Janet, Bill, który siedzi w fotelu, sączy drinka i tylko od czasu do czasu zmienia muzykę. W tym dziwnym towarzystwie wyczuwa się jednak pewną energię, która sprawia, że pozornie zwykła sytuacja towarzyska staje się coraz bardziej niepokojąca i napięta...

Znakomita farsa z życia wyższych sfer w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie: Patricia Clarkson, Kristin Scott Thomas, Cillian Murphy, Timothy Spall, Cherry Jones, Emily Mortimer i Bruno Ganz. 

Dodatkowe informacje o filmie

Czas trwania: 
71 min
Język napisów: 
polski
Język audio: 
angielski
Kraj produkcji: 
Wielka Brytania
Rok produkcji: 
2017
Reżyseria: 
Sally Potter
Scenariusz: 
Sally Potter
Obsada: 
Kristin Scott Thomas
Patricia Clarkson
Cillian Murphy
Timothy Spall
Nagrody
  • 2017 - Międzynarodowy Festwial w Valladolid - Nagroda Rainbow Spike dla Sally Potter
  • 2017 - 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie – Nagroda Gildii Filmowców dla Sally Potter
  • 2017 - Nagrody Niezależnego Kina Brytyjskiego, najlepsza aktorka drugoplanowa (Patricia Clarkson)