Instagram Twitter Facebook sobota, 16.02.2019

Ptaki śpiewają w Kigali

Film pokazywany jest w paśmie: Polskie kino na świecie

Film zdobył nagrodę dla najlepszych aktorek na MFF w Karlowych Warach 2017, a także nagrody Srebrny Hugo w kategorii najlepszy reżyser i najlepsza aktorka na MFF w Chicago 2017. Był również pokazywany na międzynarodowych festiwalach w Valladolid, Hamburgu i Hajfie oraz zdobył trzy nagrody na festiwalu w Gdyni.

Ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego to wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, plemię Hutu rozpoczyna rzeź plemiona Tutsi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Kobieta – po części przypadkiem – ratuje rwandyjską dziewczynę. Kupuje Claudine bilet na samolot i umożliwia jej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju obydwie mają problem z odnalezieniem się w europejskiej codzienności. Po upływie kilku lat, Claudine decyduje się na powrót do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką w tę niezwykle emocjonalną podróż do samego serca Afryki.

Dodatkowe informacje o filmie

Czas trwania: 
113 min
Język napisów: 
angielski
Język audio: 
polski
Kraj produkcji: 
Polska
Rok produkcji: 
2017
Reżyseria: 
Krzysztof Krauze
Joanna Kos-Krauze
Scenariusz: 
Krzysztof Krauze
Joanna Kos-Krauze
Obsada: 
Jowita Budnik
Eliane Umuhire
Witold Wieliński
Nagrody
  • 2017 - Międzynarodowy Festwial w Karlowych Warach - nagroda aktorska dla Eliane Umuhire i Jowity Budnik
  • 2017 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago - Srebrny Hugo w kategorii najlepszy reżyser i najlepsza aktorka
  • 2017 - Festiwal Filmowy w Gdyni - Złote Lwy za najlepsze pierwszoplanowe role kobiece oraz montaż, Srebrny Lew w kat. Zdobywca