Instagram Twitter Facebook wtorek, 21.11.2017

Goście Festiwalu

Spotkanie z  Tomaszem Wasilewskim odbędzie się tuż po seansie filmu "Zjednoczone stany miłości" (projekcja filmu w Kinie Praha 4 kwietnia (wtorek) o godz. 20:30).

Jest absolwentem studiów na kierunku reżyseria filmowa i telewizyjna w pomaturalnej Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie (2001). W 2006 ukończył studia na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

 Spotkanie z  Ryszardem Bugajskim i Marią Mamoną odbędzie się tuż po seansie filmu "Zaćma" (projekcja filmu w Kinie Praha 5 kwietnia (środa) o godz. 20:30).

Reżyser filmowy i telewizyjny, pisarz, scenarzysta. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w PWSFTviT w Łodzi, którą ukończył w 1973 roku.

Spotkanie z Piotrem Żurawskim i Natalią Grzegorzek odbędzie się tuż po seansie filmu "Kamper" (projekcja filmu w Kinie Praha 8 kwietnia (sobota) o godz. 18:00).

Producentka filmu Kamper. 

Film Kamper powstał dzięki sile twórczego tandemu. Dzięki m.in. jej pasji i energii. Natalia Grzegorzek jest reżyserką i montażystką filmu dokumentalnego Kolaudacja. 

Spotkanie z  Ryszardem Bugajskim i Marią Mamoną odbędzie się tuż po seansie filmu "Zaćma" (projekcja filmu w Kinie Praha 5 kwietnia (środa) o godz. 20:30).

Aktorka filmowa i teatralna. W 1977 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Prowadzenie spotkań.

Krytyk filmowy, publicysta tygodnika „Polityka”. Autor książki „Reżyserzy” zbioru esejów i wywiadów z największymi twórcami kina autorskiego na świecie. Studiował socjologię, ukończył Wydział Polonistyki na UW.

Pracował jako redaktor w "Kinie", "Życiu Warszawy", "Machinie". Współpracował z "Playboyem", "Zwierciadłem", "Dialogiem", „Gazetą Wyborczą”, Polskim Radiem. Wieloletni szef telewizyjnego „Pegaza”.

Prowadzenie spotkań.

Krytyk filmowy, redaktor.

Rocznik 1987. Studiował filmoznawstwo i krytykę literacką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotny laureat stypendium rektora i ministra.

Był redaktorem działu film w kwartalniku „Fragile”, następnie redaktorem działu film w portalu Onet.pl, a później rozpoczął pracę w redakcji Stopklatki, najpierw jako redaktor, następnie szef działu recenzji, w końcu - redaktor naczelny.

Spotkanie z  Anną Zamecką i Agnieszką Glińską odbędzie się tuż po seansie filmu "Komunia" (projekcja filmu w Kinie Praha 5 kwietnia (środa) o godz. 18:00).

Mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo, antropologię kulturową i fotografię w Warszawie i Kopenhadze. Komunia jest jej pełnometrażowym debiutem.

Spotkanie z  Andrzejem Grabowskim odbędzie się tuż po seansie filmu "Pokot" (projekcja filmu w Kinie Praha 3 kwietnia (poniedziałek) o godz. 20:30).

Aktor teatralny i filmowy. W 1974 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, niedługo później zaś rozpoczął pracę aktorską na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym związany był przez wiele następnych lat.