Instagram Twitter Facebook poniedziałek, 14.10.2019

Goście Festiwalu

Spotkanie z Zuzanną Lit odbędzie się tuż po seansie filmu "Monument" (projekcja filmu w kinie Amondo 11 kwietnia [czwartek] o godz. 20:00).

Aktorka filmowa i telewizyjna, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Występowała w wielu polskich serialach (m.in. "Na wspólnej", "Rodzinka.pl", "Ślad" - na zdjęciu). Zagrała w najnowszym filmie Jagody Szelc pt. "Monument".

Spotkanie ze Sławomirem Rogowskim odbędzie się tuż po seansie filmu "Pani na Korczewie" (projekcja filmu w kinie Amondo 14 kwietnia [niedziela] o godz. 20:15).

Producent filmowy, pisarz, dziennikarz, Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Autor książek "Zima stulecia" (2004) i "Widok z dachu" (2014) oraz licznych słuchowisk radiowych.

Spotkanie z Sandrą Drzymalską odbędzie się tuż po seansie filmu "Powrót" (projekcja filmu w kinie Amondo 7 kwietnia [niedziela] o godz. 20:00).

Aktorka filmowa i telewizyjna. W 2017 roku ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Na wielkim ekranie debiutowała w "Listach do M. 2", rozpoznawalność przyniosły jej też role w serialu "Belfer" czy filmie "Amok".

Prof. Włodzimierz Borodziej poprowadzi dyskusję tuż po seansach filmów "Kapitan" (8 kwietnia, kino Amondo, godz. 20:15) i "Milcząca rewolucja" (11 kwietnia, kino Elektronik, godz. 20:15).

Polski historyk, specjalizujący się w historii najnowszej, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego związany z Instytutem Historycznym UW.

Spotkanie z Piotrem Subbotko odbędzie się tuż po seansie filmu "Dziura w głowie" (projekcja filmu w kinie Amondo 6 kwietnia [sobota] o godz. 20:15).

Scenarzysta i reżyser. Ukończył wydział Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie i Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Studiował w Studium Scenariuszowym w Szkole Filmowej w Łodzi, a także ukończył warsztaty reżyserskie Krystiana Lupy.

Spotkanie z Martą Konarzewską odbędzie się tuż po seansie filmu "Nina" (projekcja filmu w kinie Amondo 10 kwietnia [środa] o godz. 20:00).

Scenarzystka, badaczka kultury, feministka. Wraz z Piotrem Pacewiczem opublikowała książkę "Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu", publikuje m.in. w „Dzienniku Opinii”, „Codzienniku Feministycznym” i „Gazecie Wyborczej”.

Spotkanie z Magdaleną Łazarkiewicz odbędzie się tuż po seansie filmu "Powrót" (projekcja filmu w kinie Amondo 7 kwietnia [niedziela] o godz. 20:00).

Reżyserka i scenarzystka. Młodsza siostra reżyserki Agnieszki Holland. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończyła studia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1977-1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Spotkanie z Karoliną Bruchnicką odbędzie się tuż po seansie filmu "Córka trenera" (projekcja filmu w kinie Amondo 8 kwietnia [poniedziałek] o godz. 18:00).

Studentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Dramatycznych w Wałbrzychu.

Spotkanie z Julie Bertuccelli odbędzie się tuż po seansie filmu "Pamiątki Claire Darling" (projekcja filmu w kinie Elektronik 9 kwietnia [wtorek] o godz. 20:15).

Była asystentka Krzysztofa Kieślowskiego, absolwentka filmowego centrum szkoleniowego Ateliers Varan w Paryżu. Cenne doświadczenie zbierała jako asystentka wybitnych reżyserów, jak Otar Ioesseliani, Krzysztof Kieślowski, Bertrand Tavernier, Emmanuel Finkiel czy Ritha Panh.

Prowadzenie spotkań.

Krytyk filmowy, publicysta tygodnika „Polityka”. Autor książki „Reżyserzy” zbioru esejów i wywiadów z największymi twórcami kina autorskiego na świecie. Studiował socjologię, ukończył Wydział Polonistyki na UW.

Pracował jako redaktor w "Kinie", "Życiu Warszawy", "Machinie". Współpracował z "Playboyem", "Zwierciadłem", "Dialogiem", „Gazetą Wyborczą”, Polskim Radiem. Wieloletni szef telewizyjnego „Pegaza”.

Dr Raphael Utz weźmie udział w dyskusjach po seansach filmów "Kapitan" (8 kwietnia, kino Amondo, godz. 20:15) i "Milcząca rewolucja" (11 kwietnia, kino Elektronik, godz. 20:15). 

Niemiecki historyk specjalizujący w historii Europy Środkowej i Wschodniej, dyrektor zarządzający Imre Kertesz Koleg przy Uniwersytecie im. Fryderyka Schillera w Jenie.

Spotkanie z Andrzejem Szeremetą odbędzie się tuż po seansie filmu "Dziura w głowie" (projekcja filmu w kinie Amondo 6 kwietnia [sobota] o godz. 20:15).

Aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Współpracował z Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim we Wrocławiu, a od 2016 roku można oglądać go na deskach warszawskiego Teatru Studio. Występował przed kamerą w ponad 20 polskich produkcjach telewizyjnych i filmowych.