Instagram Twitter Facebook piątek, 14.12.2018

Goście Festiwalu

Spotkanie z Łukaszem Rondudą odbędzie się tuż po seansie filmu "Serce miłości" (projekcja filmu w Kinie Praha 16 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:00).

Polski pisarz, scenarzysta, reżyser, kurator. Absolwent programu reżyserskiego i scenariuszowego w Szkole Wajdy.

Spotkanie z Łukaszem Palkowskim odbędzie się tuż po seansie filmu "Najlepszy" (projekcja filmu w Kinie Praha 22 kwietnia (niedziela) o godz. 17:30).

Reżyser i scenarzysta. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. 

W roku 2007 zdobył Paszport Polityki - nagrodę kulturalną tego tygodnika - za film  "Rezerwat".

Spotkanie z Zofią Wichłacz odbędzie się tuż po seansie filmu "Zgoda" (projekcja filmu w Kinie Praha 18 kwietnia (środa) o godz. 18:00).

Jedna z najbardziej obiecujących i utalentowanych młodych polskich aktorek.

W 2016 została wyróżniona tytułem Europejskiej Gwiazdy Jutra, otrzymała także nagrodę „Shooting Star” (przyznawaną najbardziej obiecującej młodej aktorce europejskiej) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Spotkanie z Pawłem Salą odbędzie się tuż po seansie filmu "Niewidzialne" (projekcja filmu w Kinie Praha 20 kwietnia (piątek) o godz. 18:00).

Reżyser filmowy i teatralny, a także dramatopisarz. W sferze filmu fabularnego zadebiutował w roku 2010 za sprwą obsypanego nagrodami dramatu "Matka Teresa od kotów".

 

Spotkanie z Pawłem Maśloną odbędzie się tuż po seansie filmu "Atak paniki" (projekcja filmu w Kinie Praha 22 kwietnia (niedziela) o godz. 16:45).

Reżyser i scenarzysta. Tegoroczny laureat nagrody imienia Janusza „Kuby” Morgensterna „Perspektywa” za najbardziej obiecujący debiut. Zaprezentowana na początku 2018 roku czarna komedia „Atak paniki” to jego pełnometrażowy debiut reżyserski. 

Spotkanie z Natalią Rybicką odbędzie się tuż po seansie filmu "Niewidzialne" (projekcja filmu w Kinie Praha 20 kwietnia (piątek) o godz. 18:00).

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Wystąpiła już w ponad 30 polskich produkcjach filmowych i serialowych, w tym w nowym dramacie Pawła Sali - "Niewidzialne".

Spotkanie z Małgorzatą Gorol odbędzie się tuż po seansie filmu "Twarz" (projekcja filmu w Kinie Praha 17 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:15).

Aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. 

W latach 2013-2016 występowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a od roku 2016 dołączyła do grona aktorów Starego Teatru w Krakowie.

Spotkanie z Martą Nieradkiewicz odbędzie się tuż po seansie filmu "Dzikie róże" (projekcja filmu w Kinie Praha 21 kwietnia (sobota) o godz. 16:45).

Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Wydziału Aktorskiego na PWSFTviT w Łodzi. W 2017 roku została laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, najważniejszego polskiego wyróżnienia dla młodych aktorów.

Prowadzenie spotkań.

Rzecznik prasowy Warszawskiej Szkoły Filmowej. Dziennikarka kulturalna, zwłaszcza od kina – ale z szerokim kontekstem muzycznym, lajfstajlowym i psychologicznym.

Realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych (Canal+, Polsat, Kino Polska, TVP Kultura, Wyborcza.pl), dokumentów z planów filmowych („Drogówka”, „W imię...”, „Papusza”) i kronik festiwalowych (T-mobile Nowe Horyzonty, Sopot Film Festival).

Spotkanie z Maciejem Sobieszczańskim odbędzie się tuż po seansie filmu "Zgoda" (projekcja filmu w Kinie Praha 18 kwietnia (środa) o godz. 18:00).

Reżyser, scenarzysta, dramaturg. Wykładowca PWSFTViT w Łodzi oraz Programu Fabularnego STUDIO PRÓB w Szkole Wajdy.

Autor scenariuszy filmowych, telewizyjnych i sztuk teatralnych - m.in. "Zwykła rzecz" w reż. Walentyna Wasyanowicza i "Prosta historia o miłości" w reż. Arkadiusza Jakubika.

Prowadzenie spotkań.

Krytyk filmowy, publicysta tygodnika „Polityka”. Autor książki „Reżyserzy” zbioru esejów i wywiadów z największymi twórcami kina autorskiego na świecie. Studiował socjologię, ukończył Wydział Polonistyki na UW.

Pracował jako redaktor w "Kinie", "Życiu Warszawy", "Machinie". Współpracował z "Playboyem", "Zwierciadłem", "Dialogiem", „Gazetą Wyborczą”, Polskim Radiem. Wieloletni szef telewizyjnego „Pegaza”.

Spotkanie z Jakubem Gierszałem odbędzie się tuż po seansie filmu "Pomiędzy słowami" (projekcja filmu w Kinie Praha 16 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:15).

Polski aktor, jedna z najbardziej znanych młodych osobistości polskiego świata filmowego. Absolwent krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. 

Spotkanie z Bodo Koxem odbędzie się tuż po seansie filmu "Człowiek z magicznym pudełkiem" (projekcja filmu w Kinie Praha 20 kwietnia (piątek) o godz. 18:00).

Reżyser, aktor i scenarzysta, a z wykształcenia także dziennikarz. Jego film "Dziewczyna z szafy" (2012) został uznany jednym z najlepszych debiutów ostatnich lat, a w roku 2017 powrócił na wielki ekran z produkcją "Człowiek z magicznym pudełkiem".

Prowadzenie spotkań.

Krytyk filmowy, redaktor.

Rocznik 1987. Studiował filmoznawstwo i krytykę literacką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotny laureat stypendium rektora i ministra.

Był redaktorem działu film w kwartalniku „Fragile”, następnie redaktorem działu film w portalu Onet.pl, a później rozpoczął pracę w redakcji Stopklatki, najpierw jako redaktor, następnie szef działu recenzji, w końcu - redaktor naczelny.

Spotkanie z Anną Próchniak odbędzie się tuż po seansie filmu "Najlepszy" (projekcja filmu w Kinie Praha 22 kwietnia (niedziela) o godz. 17:30).

Aktorka, absolwentka Wydziału Aktorskiego na PWSFTviT w Łodzi. W roku 2017 można ją było oglądać w biograficznej produkcji "Najlepszy", w której wystąpiła u boku Jakuba Gierszała, Arkadiusza Jakubika i Janusza Gajosa.

Spotkanie z Anną Jadowską odbędzie się tuż po seansie filmu "Dzikie róże" (projekcja filmu w Kinie Praha 21 kwietnia (sobota) o godz. 16:45).

Reżyserka, scenarzystka i scenografka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Wydziału Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi.