Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Barbara Wrońska

Barbara Wrońska

Spotkanie z Agnieszką Smoczyńską, Robertem Bolesto oraz Barbarą i Zuzanną Wrońskie odbędzie się tuż po seansie filmu "Córki dancingu" (projekcja filmu w Kinie Praha 16 kwietnia (sobota) o godz. 20:30).

 

Jedno z ogniw zespołu Ballady i Romanse, którego powstanie jest pokłosiem nagrania przez siostry Barbarę i Zuzannę Wrońskie piosenki do wiersza Władysława Broniewskiego "Ballady i Romanse", w którym poeta ten odwoływał się do wierszy Adama Mickiewicza zatytułowanych "Ballady i Romanse".

Obecnie Siostry Wrońskie nagrywaj wspólnie i koncertują pod nazwą Ballady i Romanse w składzie poszerzonym o klawiszowca i producenta Marka Dziedzica, gitarzystę Radosława Łukasiewicza oraz perkusistę Marcina Ułanowskiego. Do tej pory grupa wydała 2 albumy studyjne. Zespół był nominowany między innymi do nagród „Kryształy Zwierciadła 2009” oraz ELLE Style Awards 2009. Grupa ma również w dorobku występy na dużych festiwalach w tym między innymi Open'er Festival czy Off Festival. W 2015 roku utwory zespołu pojawił się w filmie Córki Dancingu w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej w którym Barbara i Zuzanna Wrońskie wystąpiły oraz specjalnie na potrzeby produkcji skomponowały piosenki. Wrońskie pochodzą z rodziny zajmującej się muzyką od pokoleń. Ich dziadek był profesorem w warszawskiej Akademii Muzycznej. Mama sióstr Wrońskich grała na dancingach. Basia i Zuza na długo przed powstaniem filmu mówiły o sobie żartobliwie "jesteśmy córami dancingu". Agnieszka Smoczyńska razem z Robertem Bolesto luźno zainspirowani historią sióstr wykreowali baśniowy świat "The Lure" - bo tak brzmi międzynarodowy tytuł "Córek dancingu".