Instagram Twitter Facebook piątek, 14.12.2018

Paweł Łoziński

Paweł Łoziński

Spotkanie z Pawłem Łozińskim odbędzie się tuż po seansie filmu "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" (projekcja filmu w Kinie Praha 9 kwietnia (niedziela) o godz. 18:00).

 

Reżyser filmów dokumentalnych. W 1992 ukończył Wydział Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Przygodę z filmem rozpoczął od asystowania ojcu, Marcelowi Łozińskiemu. Był także asystentem Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie Trzy kolory. Biały (1993). W oparciu o pomysł Kieślowskiego zrealizował polski odcinek serii Sto lat kina. W 1996 roku za swą telewizyjną fabułę Kratka, z Jerzym Kamasem, otrzymał nagrodę za debiut na festiwalu w Gdyni. Wiele nagród na międzynarodowych festiwalach otrzymał film Miejsce urodzenia (1992), o podróży pisarza Henryka Grynberga w poszukiwaniu śladów zamordowanego w czasie okupacji ojca. Nie mniejsze uznanie – jako propozycja „dokumentu codzienności” – zdobyły filmy Taka historia i Siostry, nagrodzone Złotym Lajkonikiem na krakowskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych.