Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Robert Bolesto

Robert Bolesto

Spotkanie z Agnieszką Smoczyńską, Robertem Bolesto oraz Barbarą i Zuzanną Wrońskie odbędzie się tuż po seansie filmu "Córki dancingu" (projekcja filmu w Kinie Praha 16 kwietnia (sobota) o godz. 20:30).

 

Urodzony w 1977 roku. Scenarzysta, dramaturg. Na swoim koncie ma autorstwo sztuk teatralnych oraz adaptację tekstów prozatorskich na język sceny. W Laboratorium Dramatu odbyły się czytania aktorskie trzech jego sztuk: „Zabić Bonda” w reżyserii Jana Klaty, „147 dni” w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego oraz „O matko i córko!” w reżyserii Kariny Piwowarskiej. „Zabić Bonda” (w nowej reżyserii Łukasza Kosa) oraz „147 dni” pokazywane były także w ramach I Przeglądu Laboratorium Dramatu Dramat „O matko i córko!” wszedł do repertuaru LD w reżyserii Bogny Podbielskiej.

 

Jest współautorem scenariusza krótkometrażowego filmu fabularnego „Aria Diva”, będącego adaptacją opowiadania Olgi Tokarczuk. W 2000 roku zadebiutował w dodatku „Rzeczpospolitej” „Plus Minus” opowiadaniem „Gorący dzień”. Publikuje opowiadania w miesięczniku „Lampa”. Jest autorem kilku sztuk teatralnych, między innymi: „Kwitnąc” (2003), „Trzy Policjantki” (2003) oraz „Amazonki”.

 

Razem z Robertem Skoniecznym jest autorem scenariusza do głośnego filmu Hardkor Disko. We współpracy z Agnieszką Smoczyńska napisał scenariusz Córek dancingu, za który był nominowany do nagrody SCRIPT PRO.

 

Obecnie trwają ostatnie prace nad najnowszego filmy Jana P. Matuszynskiego pt. Ostatnia rodzina, za którego scenariusz odpowiedzialny jest Robert Bolesto i którego premiera przewidziana jest na październik tego roku.