Instagram Twitter Facebook piątek, 14.12.2018

Ryszard Bugajski

Ryszard Bugajski

 Spotkanie z  Ryszardem Bugajskim i Marią Mamoną odbędzie się tuż po seansie filmu "Zaćma" (projekcja filmu w Kinie Praha 5 kwietnia (środa) o godz. 20:30).

Reżyser filmowy i telewizyjny, pisarz, scenarzysta. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w PWSFTviT w Łodzi, którą ukończył w 1973 roku.

W czerwcu 2008 za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. 29 października 2008 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.bW 2013 roku otrzymał na festiwalu Solanin Film Festiwal nagrodę Mocnego Solanina „za bezkompromisowe kino, za odwagę, konsekwencję i determinację przy tworzeniu autorskiego kina. Laureat wielu nagród na festiwalach filmowych, m.in. Złotego Grona w Łagowie, nagrody publiczności i nagrody specjalnej na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagrody Srebrny Hugo na Festiwalu Filmowym w Chicago.