Instagram Twitter Facebook czwartek, 25.04.2019

Zofia Wichłacz

Zofia Wichłacz

Spotkanie z Zofią Wichłacz odbędzie się tuż po seansie filmu "Zgoda" (projekcja filmu w Kinie Praha 18 kwietnia (środa) o godz. 18:00).

Jedna z najbardziej obiecujących i utalentowanych młodych polskich aktorek.

W 2016 została wyróżniona tytułem Europejskiej Gwiazdy Jutra, otrzymała także nagrodę „Shooting Star” (przyznawaną najbardziej obiecującej młodej aktorce europejskiej) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

W 2014 roku zagrała jedną z głównych ról w filmie wojennym Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy, gdzie wcieliła się w postać Biedronki. We wrześniu 2014 roku podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni za rolę Biedronki otrzymała Nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. W maju 2015 zadebiutowała na deskach teatru w monodramie pt. Porozmawiajmy po niemiecku, wystawianym w Teatrze „Polonia” w Warszawie.

W ostatnich latach wystąpiła w wielu głośnych polskich filmach: "Powidokach" w reż. Andrzeja Wajdy, "Pokocie" w reż. Agnieszki Holland, "Amoku" w reż. Zofii Bali, "Zgodzie" w reż. Macieja Sobieszczańskiego. Z jej udziałem powstała także polska wersja językowa animowanego filmu "Twój Vincent", nominowanego do Oscara 2018 w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany.