Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Spotkania z gośćmi - "Chemia"

Typ wydarzenia: 
Spotkanie
Wydarzenie trwa od: 
21.04.16 - 20:30

Urodzony w Stargardzie Szczecińskim, rocznik 86. Absolwent krakowskiej PWST. W 2010 roku podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odebrał nagrodę za główną rolę męską w filmie "Chrzest" Marcina Wrony. Również w 2010 roku otrzymałnagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski, za rolę Jakuba w spektaklu "Bramy raju" Jerzego Andrzejewskiego, w reż.Małgorzaty Bogajewskiej granym na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 2012 otrzymał nagrodę za drugoplanową rolę męską za rolę w filmie "Jesteś Bogiem" na 37. Gdynia Film Festival. W grudniu 2015 nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiegoza rolę w filmie "Mur".

W ubiegłym roku mogliśmy go oglądać na dużym ekranie w takich filmach jak "Demon", "Karbala", czy "Chemia". Tomasza Schuchardta możemy również podziwiać na scenie warszawskiego teatru Ateneum m.in. w spektaklach "Tramwaj zwany pożądaniem", "Mary Stuart" oraz "Róbmy swoje". Aktor jest również odtwórcą głównej roli (wspólnie z Antkiem Królikowskim) w telewizyjnym serialu "Bodo" opowiadającym o życiu i twórczości legendarnego Eugeniusza Bodo.

Program spotkań z gośćmi do pobrania:  PDF iconwiosnafilmow2016_goscie_program.pdf

Gość festiwalu związany z wydarzeniem: 

Spotkanie z Tomaszem Schuchardtem odbędzie się tuż po seansie filmu "Chemia" (projekcja filmu w Kinie Praha 21 kwietnia (czwartek) o godz. 20:30).