Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Spotkania z gośćmi - "Czerwony pająk"

Typ wydarzenia: 
Spotkanie
Wydarzenie trwa od: 
17.04.16 - 20:30

W 2005 roku skończyła Akademię Teatralną w Warszawie. W latach 2006 – 2012 była aktorką Teatru Dramatycznego w WarszawieW 2007 otrzymała nagrodę – stypendium im. prof. Tadeusza Łomnickiego przyznaną przez rektora Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie za „bezsporny dorobek aktorski w okresie 5 lat od ukończenia studiów”.

Jest jedną z najciekawszych osobowości aktorskich młodego pokolenia. Od sezonu 2013/2014 w Teatrze Ateneum, gdzie możemy ją zobaczyć w Tramwaju zwanym pożądaniem- Tennessego Williamsa.

Ma na swoim koncie wiele ról filmowych. Doceniona została jej mocna i poruszająca kreacja z filmu Miłość. Film Sławomira Fabickiego, za którą otrzymała Nagrodę Indywidualną na MFF w Salonikach. Mogliśmy ją również podziwiać w takich filmach jak "Serce, Serduszko", "Gry", "Drogówka", "Pod mocnym aniołem", "Czerwony pająk" serialu telewizyjnym "Bez tajemnic" oraz w wielu innych. Obecnie czekamy na premierę nowego filmu Tomka Wasilewskiego – "Zjednoczone stany miłości", w którym Kijowska gra jedną z głównych ról. Obraz już został doceniony na świecie i otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz na Berlinale 2016.

Program spotkań z gośćmi do pobrania:  PDF iconwiosnafilmow2016_goscie_program.pdf

Gość festiwalu związany z wydarzeniem: 

Spotkanie z Julią Kijowską odbędzie się tuż po seansie filmu "Czerwony pająk" (projekcja filmu w Kinie Praha 17 kwietnia (niedziela) o godz. 20:30).