Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Spotkania z gośćmi - "Noc Walpurgi"

Typ wydarzenia: 
Spotkanie
Wydarzenie trwa od: 
20.04.16 - 21:00

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i dramaturg, aktor. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Jego znany film krótkometrażowy Portret z pamięci zaskakuje wrażliwością i inteligencją objawiająca się we wnikliwej obserwacji relacji między ludzkich oraz zawiłych i często niełatwych kontaktów członków wielopokoleniowych rodzin. Za obraz Bortkiewicz otrzymał m.in. nagrodę na Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych Dwa Brzegi.

Marcin Bortkiewicz przez lata współpracował ze słupskim teatrem Rondo, gdzie początkowo był aktorem, a później również scenarzystą i reżyserem. "Noc Walpurgi" jest jego debiutem pełnometrażowym. W tym filmie pochodzący ze Słupska Sebastian Petryk debiutuje jako producent, Marek Czerniewicz, trójmiejski muzyk, wykładowca słupskiej Akademii Pedagogicznej, debiutuje jako autor muzyki filmowej.

,,Noc Walpurgii” może się poszczycić m.in. nagrodą Złotego Klakiera na 40 Festiwalu Filmów w Gdyni, czyli nagrodę publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu. Obraz brał również udział w konkursie głównym wspomnianego festiwalu.

Program spotkań z gośćmi do pobrania:  PDF iconwiosnafilmow2016_goscie_program.pdf

Gość festiwalu związany z wydarzeniem: 

Spotkanie z Marcinem Bortkiewiczem, Małgorzatą Zajączkowską, Philippem Tłokińskim, Sebastianem Petrykiem, Agatą Chodyrą i Michałem Pałką odbędzie się tuż po seansie filmu  "