Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Gość festiwalu: Jan P. Matuszyński - reżyser filmu "Ostatnia rodzina"

Typ wydarzenia: 
Spotkanie
Wydarzenie trwa od: 
03.04.17 - 18:00

Zapraszamy na spotkanie z wielkokrotnie nagradzanym reżyserem - Janem P. Matuszyńskim. Jego długometrażowy debiut fabularny Ostatnia rodzina zdobył Złote Lwy na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Spotkanie odbędzie się tuż po seansie filmu "Ostatnia rodzina" - projekcja filmu w Kinie Praha 3 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:00.


Opis filmu:

Rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że najgorsze kłopoty już za nimi. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…


 

Gość festiwalu związany z wydarzeniem: 

Spotkanie z  Janem P. Matuszyńskim odbędzie się tuż po seansie filmu "Ostatnia rodzina" (projekcja filmu w Kinie Praha 3 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:00).

Reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych. Studiował reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.