Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Gość festiwalu: reżyserka filmu "Dusza i ciało" Ildikó Enyedi

Typ wydarzenia: 
Spotkanie
Wydarzenie trwa od: 
07.04.17 - 20:30

 

Zapraszamy na polską premierę i spotkanie z reżyserką filmu "Dusza i ciało". Obraz zdobył Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Spotkanie z  IIdiko Enyedi odbędzie się tuż po seansie filmu "Dusza i ciało" (projekcja filmu w Kinie Praha 7 kwietnia (piątek) o godz. 20:30).


Opis filmu:

Od chwili gdy Maria zostaje kontrolerem jakości w rzeźni w Budapeszcie, zaczynają się zakulisowe szepty. W czasie lunchu w sterylnej kantynie młoda kobieta siada samotnie. Podchodzi do swojej pracy poważnie i ściśle przestrzega przepisów. Jej świat składa się z liczb i danych, które wryły się w jej pamięć od dzieciństwa. Jej szef, trochę starszy od niej Endre, to również spokojny człowiek.  Stopniowo zaczynają się poznawać. Odkrywają nie tylko braterstwo dusz, ale nawet to, że mają takie same sny. Ostrożnie próbują sprawić, by się spełniły. Film o lękach i zahamowaniach, które towarzyszą otwieraniu się na drugiego człowieka i o tym, jak porywającym doświadczeniem może być moment, gdy w końcu się na to zdecydujemy.  


 

Gość festiwalu związany z wydarzeniem: 

Spotkanie z  IIdiko Enyedi odbędzie się tuż po seansie filmu "Dusza i ciało" (projekcja filmu w Kinie Praha 7 kwietnia (piątek) o godz. 20:30).

Węgierska reżyserka. Za film Dusza i ciało otrzymał nagrodę Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu podczas 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.