Instagram Twitter Facebook niedziela, 22.09.2019

Goście festiwalu: Anna Zamecka (reżyserka) i Agnieszka Glińska (montażystka). Spotkanie po projekcji filmu "Komunia"

Typ wydarzenia: 
Spotkanie
Wydarzenie trwa od: 
05.04.17 - 18:00

 

Zapraszamy na spotkanie z reżyserką Anną Zamecką oraz montażystką Agnieszką Glińską. Całkowite wpływy ze sprzedaży biletów na festiwalowy pokaz "Komunii" zostaną przekazane na rehabilitację Nikodema. 

Dołącz do zainteresowanych w wydarzeniu na Facebooku >>

Spotkanie z  Anną ZameckąAgnieszką Glińską odbędzie się tuż po seansie filmu "Komunia" (projekcja filmu w Kinie Praha 5 kwietnia (środa) o godz. 18:00).


Opis filmu:

Światowa premiera odbyła się na MFF w Locarno, gdzie film otrzymał GRAND PRIX Semaine de la Critique dla najlepszego filmu. Na Warszawskim Festiwalu Filmowym zdobył Grand Prix dla najlepszego dokumentu, a ponadto nagradzano go w Bratysławie, Mińsku i Lipsku.

Kiedy dorośli bawią się w dom, dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola zajmuje się domem, opiekuje ojcem, niepełnosprawnym bratem i dba o relacje z mieszkającą osobno matką. Ale przede wszystkim stara się na powrót złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania jest komunia 13-letniego Nikodema. Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości.


 

Gość festiwalu związany z wydarzeniem: 

Spotkanie z  Anną Zamecką i Agnieszką Glińską odbędzie się tuż po seansie filmu "Komunia" (projekcja filmu w Kinie Praha 5 kwietnia (środa) o godz. 18:00).

Mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała dziennikarstwo, antropologię kulturową i fotografię w Warszawie i Kopenhadze. Komunia jest jej pełnometrażowym debiutem.