Instagram Twitter Facebook sobota, 16.02.2019

O Festiwalu

24. FESTIWAL FILMOWY WIOSNA FILMÓW -  15-22 KWIETNIA 2018

65 NAJLEPSZYCH filmów

z NAJWAŻNIEJSZYCH festiwali świata

w 8 SEKCJACH


 

15 kwietnia rozpoczyna się Festiwal WIOSNA FILMÓW. Impreza odbędzie się w Warszawie już po raz 24. Organizatorzy, jak co roku, przygotowują przegląd filmów z całego świata, docenionych na najważniejszych światowych festiwalach. Seanse odbywać się będą w kinie PRAHA (ul. Jagiellońska 26), kinie AMONDO (ul. Żurawia 20) i "Sali pod Sowami" w Bistro pod Sowami (ul. Stefana Okrzei 26). Bilety na każdy pokaz będą kosztowały TYLKO 12 PLN.

WIOSNA FILMÓW już na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń kulturalnych, otwierających wiosenny sezon w Warszawie. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 15 - 22 kwietnia. Filmy prezentowane będą, jak zawsze, w 8 pasmach takich jak: Triumfatorzy festiwali, Faworyci publiczności czy Polskie kino na świecie.

W ciągu ośmiu dni widzowie zobaczą 65 filmów z całego świata. Wiele z nich zaprezentowanych będzie po raz pierwszy w Polsce. W programie znajdą się obrazy docenione na najlepszych międzynarodowych festiwalach. Będzie można zobaczyć filmy pokazywane między innymi w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian czy Sundance.

WIOSNA FILMÓW to również filmy wypatrzone na mniejszych, ale równie ważnych na mapie każdego kinomana festiwalach, takich jak Cottbus, Toronto, Mannheim, Rzym czy Saloniki. Festiwal prezentuje także filmy wskazane przez Europejską Akademię Filmową (EFA) oraz Amerykańską Akademię Filmową.

----------------------

Biuro Festiwalu znajduje się w hallu kina Praha obok kas. Biuro czynne codziennie godzinę przed pierwszym seansem festiwalowym. Telefon do Biura Festiwalowego: 694 989 538

Prosimy o punktualne przychodzenie na seanse, osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone do sali.

Prosimy o niewnoszenie jedzenia na seanse festiwalowe.